Opera

Symphony of Encounters

Interaktivní hudební instalace.

7. 6. - 22. 6. 2024

So 22.6.
12:00
Share

Anotace

Každý z nás je významný už jen tím, že tu je. Tato myšlenka je ilustrovaná hudební instalací umožňující aktivní účast, kterou vytvořil skladatel Rupert Huber ve spolupráci s Kulturní nadací AVL. Senzory zachycující pohyb a aktivující zvuk jsou umístěny za skicami na pergamenu, který působí jako reflexní médium pro zvuky generované pohybem návštěvníka. Výsledkem je prostorově flexibilní hudební síť komplexních interakcí a vztahů mezi návštěvníky, mezi různými hudebními objekty a mezi uměním, technologií a společností.

Symphony of Encounters (Symfonie setkání) má za cíl přeměnit výstavní prostory na performativní scénu pro dialogy mezi různými hlasy a zájmy za použití hudebního prostoru jakožto místa setkání umožňující emocionální schůzku s technologiemi. Rupert Huber je fascinován poeticko-hudebním potenciálem fyzických setkání a tím, co každý člověk přináší celku jen skrze svou přítomnost. Huber rovněž vnímá své instalace jako reakci na současná témata, jako je networking a lidská interakce, využití technologie v každodenním životě a sociální soudržnost.

Pro uvedení Symphony of Encounters ve Státní opeře v rámci festivalu Opera Nova 2024 vybrané hudební motivy nazpívala a nahrála česká operní pěvkyně Vanda Šípová

Tvůrci

Účinkující